Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jednoduché ušitie dlhej letnej sukne

By Posted on 0 žiadne tagy 2

Šitá dlhá bavlnená sukňa, sukňa je s gumou, látka je ružová

Aj keď som žena, nemám rada sukne. Áno poviem to na rovinu. Môžete ma ukameňovať. ? Som nohavicový typ.Túto látku som si kúpila na nohavice. Len také na doma. Dobre široké s veľkými vreckami. Dúfam, že tie nohavice ešte tento rok dokončím, bo mi už rozstrihané ležia niekoľko mesiacov v skrini. Ale teraz späť k sukni. Zvýšil sa mi poriadny kus látky, tak som si povedala čo tak ušiť z nej sukňu, najjednoduchším spôsobom ako sa dá. To že nebude s gumkou, tak na to som ani nepomyslela. Zips a ja sme nejako pohádaní. Ale o tom po tom. Keďže biela je u mňa na prvom mieste a myslím, že k sukni aj ladí tak vršok som zvolila biely. Okuliare boli mätovej farby,  ako aj nechty a náramky Nanka.

Takže Vám teraz prinášam opis prípravy sukne.

Zaobstaráme si vhodnú látku, alebo látku, ktorá nám už dlho leží v skrini. Ja som našla látku, ktorá mala rozmery cca 100 x 140 cm. Potrebujete ešte gumičku (ja som použila 3 cm-ovú) špendlíky, nožnice, žehličku a pravdaže šijací stroj.

 

Všetky štyri strany látky som začistila overlockom. V predošlom článku  som už spomínala, že na normalnom stroji to môže byť cik-cak steh. Šírku látky som zošila rovným stehom. 100cm je dĺžka sukni a 140 cm je šírka.

 

Keďže mám 3cm gumičku tunel potrebujem minimálne 4cm. Mne sa najviac páči ak sa látka zahne 2-krát, aby začistenie nebolo vidno. Takže som zahla najprv 1 cm prežehlila a potom 4 cm a prežehlila. Ak Vám nevadí vzhľad z vnútra, môžete látku zahnúť hneď 4 cm.

 

 

Rovným stehom som prešila 3,5 cm od kraja látky.

 

 

Na konci som si nechala asi tak 2 cm otvor na gumičku.

 

 

Odmerala som si gumičku, aby mi nebola veľmi tesná, ale aby mi sukňa ani nepadala.
Potom som gumičku navliekla cez tunel, dva konce zošila a 2 cm otvor zašila.

 

 

Spodok som zahla dva krát 1cm a prešila rovným stehom.

 

 

Sukňa je hotová a už len vybrať miesto kde sa to nafotí. Keďže sme cestovali do maďarska, zastavili sme sa v Lilafürede, kde je nádherné miesto na fotenie.

 

 

Na konci fotenia som si uvedomila, že sa mi sukňa celkom páči a cítim sa v nej dobre. Možno, že začnem nosiť sukne, ale pekne pomaličky začnem najprv s dlhou.

 

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *