Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Nový život mužskej košele

By Posted on 0 žiadne tagy 3

DIY Dámsky top alebo šaty z mužskej košely

Iste aj Váš milý ma doma staré košele, ktoré už nenosí. Minule, keď ich triedil môj, tak som si jednu vypozerala. Schmatla a už bola moja. Hneď som vedela čo z nej spravím. Najprv som z nej chcela šaty, ale tak sa mi nejako to cele nepozdávalo, tak som si dala jeden deň pauzu, aby som si to celé premyslela. Nakoniec som sa rozhodla, že odstrihnem aj spodok. Spravila som si dámsku letnú košeľu s holým bruchom. Nabudúce ju musím spraviť dlhšiu, lebo som ju stále ťahala dole, aby mi nebolo vidno brucho. Myslím, že sa to dá zvládnuť aj ručným šitím (ak je niekto šikovný).

Najprv si schmatneme jednu košeľu.

Potom sa rozhodneme, či chceme lodičkový strih alebo strih pod plecia. Ja som si vybrala lodičkový strih (modrá čiara). Najprv som si to zakreslila, prišpendlíkovala k sebe predok a zadok (aby bolo rovnako odstrihnuté) a odstrihla. Ak chcete pod plecia, označte si čiaru rovno (červená farba).

Látku, kde som odstrihla som začistila, ak niekto nema overlock, tak na obyčajnom stroji má program cik cak (červený kruh), alebo program overlock (modrý kruh).

Odmerala som šírku gumičky, zahla látku do vnútra tak, aby mi ostalo miesto na gumičku a šitie (2cm: gumička 1cm +  šitie 0,5cm).

Šila som rovným stehom 1,5 cm od kraja látky.

 

Na konci som si nechala asi tak 2 cm otvor, cez ktorý som navliekla gumičku. Predtým som si ju odmerala na pleciach a vyskúšala, či mi nebude padať. Potom som gumičku navliekla cez tunel, dva konce zošila a 2 cm otvor zašila.

 

Celá nadšená som sa postavila pred zrkadlo a ………… a prišlo sklamanie. Nevyzeralo to tak, ako som si to predstavovala

Cítila som sa ako vo filmoch, keď si žena oblečie košeľu pána s ktorým prežila romantickú noc a ráno mu v nej pripravuje raňajky.

Radšej som si dala pauzu, lebo myšlienkami som už blúdila niekde inde.  Skúšala som s opaskom (pre mňa by boli šaty veľmi krátke), vyhrnula som hore rukávy, uviazala som spodok na uzol a spomienky na časy keď som mala 15 sa vrátili.

Nakoniec som sa rozhodla, že si spodok spravím tiež na gumičku.

Celý postup som zopakovala. Spodok košele odstrihla rovno, začistila, zahla, gumička a už to aj bolo hotové.

Vytešovala som sa, že je to už konečne hotové. Ak ste už niekedy zaregistrovali DIY   „Do It Yourself = Urob si sám“ návod na youtube, kde to holka zmákne za 10 min., tak tomu neverte. Bude Vám to trvať dlhšie. To Vám garantujem. Ale na konci práce budete mať úsmev od ucha k uchu, a keď Vás ešte aj niekto pochváli akú máte dobrú košeľu, nebudete sa vedieť prestať usmievať.

 

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *