Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Všade volány …….

By Posted on 0 žiadne tagy 3

Ružové šaty s bielym volánikom, ideálne na leto

 

Máte nejaké volánikové šaty? Ak ešte nie, je tu správny čas si ich vlastnoručne spraviť.

Všade kde sa len pozriem, či je to internet, ulica, obchody vidím šaty s volánikom. Nejako som nezaregistrovala či je to nový trend, alebo si len moje oči všímajú tie typické volánikové šaty.

Ružové šaty s bielym volánikom, ideálne na leto

 

To máte tak ako s autom. Ak sa Vám zapáči nejaké auto, tak ho vidíte potom všade. Do vtedy sa Vám oči nezamerali na tú danú vec, ale potom sa toho neviete zbaviť. Začala som hľadať ako by sa dali ušiť tak, aby to zvládol každý ľavou zadnou. A keďže som to zvládla ja, tak to zvládnete aj vy. Vedela som, že mám doma veľa bavlnených látok ktoré sa dajú použiť, len som musela nájsť tú právu. Voľba padla zas na ružovú. Ružová na šaty a biela na volány. A keď už volány tak poriadne.

Postup šiat  je taký istý ako u dlhej sukni.

Potrebujeme jednu látku na šaty (širokú, aby nam šaty prešli cez telo bez problémov) a druhú na volániky (ja som myslím použila až šírku 150cm).

 

 

Všetky štyri strany látky som začistila overlockom. V predošlom článku som už spomínala, že na normálnom stroji to môže byť cik-cak steh alebo zvykne byť aj overlock steh (na fotke zakrúžkovaný červenou).

 

 

Šírku látky som zošila rovným stehom a prežehlila.

 

 

Odmerala som šírku gumičky, zahla 4 cm látky do vnútra tak, aby mi ostalo miesto na gumičku a šitie (4cm: gumička 3cm +  šitie 0,5cm).

 

 

Rovným stehom som prešila 3,5 cm od kraja látky. Na konci som si nechala asi tak 3 cm otvor na gumičku.

 

 

Odmerala som si gumičku, aby mi nebola veľmi tesná, ale aby mi šaty ani nepadali. Potom som gumičku navliekla cez tunel, dva konce zošila a 3 cm otvor zašila.

 

 

Spodok šiat som zahla 2-krát a prešila rovným stehom.

 

 

Tento istý postup som zopakovala aj pri volánikoch.

Takže máme hotové zvlášť šaty a zvlášť volániky.

 

 

Šaty vložíme pod volániky. Stred so stredom ( zošité časti) spojíme. A na záver zošijeme. Prešila som šírku gumičky t.j. 3 cm.

 

 

Určite to nebolo moje posledné volánikové oblečenie čo  som ušila.  Už sa veľmi teším na ďalší kúsok. Veľmi sa mi páči zadná časť ako ide do V-čka a pekne vynikne chrbát.

 

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *