Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Abstraktná Veľká noc

By Posted on 0 žiadne tagy 0

Mali ste už niekedy také dni keď sa vám nič nechcelo? Nemyslím tým fyzickú lenivosť, ale takú keď sa Vám nechce ani rozprávať, ani sa s nikým stretnúť , nedajbože písať článok. No ja som v tejto nálade teraz. Vonku strašné počasie, nič ma nenapadá, s nikým sa nechcem rozprávať,  myšlienky mám úplne niekde inde . Keďže je Veľká noc, články tu už mali byť dávno a ja len rozmýšlam ako a o čom písať. Začiatok som mazala už asi aj 50-krát. Dookola si púšťam striedavo Lady Gaga – Million Reasons a Anouk Lost. Každý mesiac mám nejaké pesničky, ktoré si zamilujem a potom si ich púšťam dookola až kým nepríde ďalšia. S touto náladou prichádza aj to, že sa mi nič nedarí. Ešte pred týždňom ma napadlo niečo nové čo by som mohla vyrábať. Hlavou sa mi honilo plno myšlienok, učila som sa novú techniku, vymýšlala tvary a farby . Zaspávala som o 5-tej ráno a vstala o 3 hodiny na to. Bola som plna elánu a už som materiál chcela mať hneď na stole aby som už mohla začať. Moja radosť upadala pekne pomaličky, keď som zistila že materiál len tak ľahlo na Slovensku nezoženiem. No a od vtedy trvá moja „melanchólia“. No nechcem vás nudiť s mojou náladou a preto  vám aj ukážem čo som si pre vás pripravila. Vlastne sú to tak kúsok narýchlo spravené dekorácie.

 

Použila som

  • Sklenenú fľašu (ostala mi taká nedorobená z predošlého projektu)
  • Modrú kriedovú farbu
  • Hnedú a čiernu akrylovú farbu
  • Matný lak
  • Štetec
  • Tupovač

 

Na fľašu (aj na iný materiál) používam stále podkladovú farbu. Farba sa lepšie lepí (uchytí) na povrch namaľovaný podkladovou farbou. Ja som už mala fľašu napoli urobenú, takže už mi len zostávalo ju zamaľovať. Maľovala som ju tupovačom. Potom je povrch hrúdkovitý vyzerá skoro ako koža.

 

 

Po maľovaní prišla tá horšia a náročnejšia práca. Možno je to len pre mňa. Myslela som si veď čo, to len pofrkám a hotovo. No jasne ….. frckalo to všade len nie tam kde malo. Keďže som to robila večer na balkóne, mala som minimálne osvetlenie. Ráno ma čakalo prekvapenie. Bodkované bolo všetko. No ale k veci. Čiernu a hnedú farbu som zmiešala, namočila som štetec do farby a prstom – štetinkami som sa snažila ofrckávať predmet.

 

 

Keď som bola konečne už hotová, fľašu som natrela matným lakom. Po uschnutí som hrdlo fľaše omotala motúzom (špagátom) a na dekoráciu som použila umelé ? konvalinky.

 

 

Niekde som sa dočítala, že to frckanie sa dá robiť aj zubnou kefkou, takže nabudúce to určite vyskúšam. Dúfam, že to bude ľahšie  a nebudem mať ešte jedno abstraktné tričko ako pri tomto frkaní so štetcom ?.

 

 

 

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *