Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Transferová technika šúchaním :o)

Minule som písala tiež o transferovaní, ale toto je kus iná technika. Šúchate a šúchate ? až kým sa neobjaví obrázok. No a keď máte šťastie tak s tým šúchaním viete prestať v pravý čas. Ak náhodou nie tak sa nič nedeje, viete sa vyhovoriť, že to bolo na štýl vintage.

Použila som :

  • Drevený výrobok
  • Obrázok vytlačený na leasrovej tlačiarni (ak to bude nápis, nezabudnite ho vytlačiť opačne – zrkadlovo)
  • bielu farbu
  • prípravok na transfer (ja som si zaobstarala od Hobby line, ale aj Pentart výrobky sú super)
  • lak a pravdaže štetec

 

Najprv som drievko natrela bielou farbou a vystrihla obrázok. Po uschnutí som natrela transferovým prípravkom plochu na dreve a aj papier. Rubovú stranu papiera (strana kde je obrázok) natierajte tak, aby vám tam neostal prebytok. Pod papierom by sa spravili pľuzgieriky a potom by sa papier aj s obrazkom zošúchal. Ak to máte natreté, obrázok položíte rubovou stranou na drevenú plochu. Prstom prejdite po papieri aby prischol rovnomerne a všade. Ak sa niekde neprilepí, pri šúchání to zíde dole.

 

 

Ja som čakala asi tak 15 min., no pri každom prípravku je to inak. Niekde som čítala, že doba je aj 24 hod., no a to určite nie je nič pre mňa. Ja to musím mať hneď a teraz. A to nemyslím len pri výrobe niečoho ?.

Keď to už konečne uschlo, do čistej vody som namočila štetec a tým som pretrela obrazok. Potom som začala šúchať. Prst som si stále namáčala do vody a pekne pomaličky drhla a šúchala. Opatrne, ale nie prisilno.

 

 

Keď som to už mala hotové tak som to na záver pretrela lakom (ako vždy).

 

 

Možno, že som mu mohla nalepiť  ešte nejakú červenú mašličku, aby to kus oživilo, ale mne sa jednoduchšie veci páčia viac. Možno že nabudúci rok prerobím možno že dostane aj klobúk … ?

 

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *