Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Ďalšie dekorácie ??? ano ano ano

By Posted on 0 žiadne tagy 0

Iste ste už počuli vlastne asi skvôr čítali o modelovacej hmote tvrdnúcej na vzduchu. Dajú sa z nej spraviť rôzne dekorácie, misky, figurky. Ja som ju už použila viackrát a celkom ľahko sa s tým robí. Robila som z nej kvietky na kriedovú tabuľu, misky. Ak sa nebudem hanbiť tak odfotím a ukážem. Predtým som ju kupovala v obchode s kreatívnymi potrebami, lenže potom som natrafila aj v KIK. No a keďže mi ostalo z minula kúsok hmoty, tak som to teraz využila.

 

Požila som

  • modelovaciu hmotu schnúcu na vzduchu
  • starý čipkovaný obrúsok čo som našla v šuflíku a myslím, že sa nájde u každého domka
  • vykrajovače
  • akrylové farby zlatú a modrú
  • na koniec pravdaže lak

 

Z modelovacej hmoty som si vyvalkala hladké cesto, vlastné plátok. ? Teraz to znie akoby sme šli piecť no postup je skoro taký istý. Na cesto alebo plátok ( ani neviem ako to nazvať ) som položila čipku a ešte kus povalkala, aby sa nám tá čipka v tej hmote poriadne otlačila.

 

 

Potom už len vykrajovačom vykrajovať podľa toho čo chcete. Ja som teraz použila vajíčka a zajačika. Minule v KIK predávali srdiečka a kvietky tak som ich pravdaže kúpila a dúfam, že onedlho vydekorujem aspoň nejakú krabičku. Môžete si do nich spraviť aj dierky ak ich chcete zavesiť. Dierky som spravila s ceruzkou. Dekorácie som nechala shnúť aj 2 dni. d

 

 

K akrylovej farbe som pridala kus vody, aby farba bola kus riedšia. Pretrela som štetcom vzor a prebytok farby som utrela latkou. Farba sa vleje do priehlbín a keď pretriete hornú časť farba v priehlbinkách ostane .

 

 

Na záver som dekorácie pretrela lakom a nechala uschnúť úplne.

 

 

Tie modré vajíčka so zlatými fľakmi som robila tiež ja, no teraz som to nerobila so štetcom ale so sprejom. Bolo to oveľa jednoduchšie. Zajtra napíšem o tom viac.

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *