Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Náramok so strapcami

Od minulého roka si všímam, že sú v móde strapce. Či sú to šaty, sandáliky, kabelky, náramky alebo iné šperky. Chcela som ich použiť na kozmetickú taštičku, ale asi to budú iné strapce. Ja som strapce použila na naušniciach, ale ani na náramkoch to nevyzerá zle. Možno niekomu vadí, že tam niečo visí. Niekedy Vás to pošteklí alebo si myslite, že niečo lezie po Vašej ruke ??. Možno ich použijem aj na nejakom lanovom náramku a aspoň vyskúšam či mi to vadí. A teraz už ideme na vec.

Použila som :

  • Korálky
  • Gumičku na navliekanie korálok
  • Bavlnky
  • Nožnice

 

 

Najprv som niekoľko korálok navliekla na gumičku.

 

 

Potom som vyrobila strapec. Prosím nesmiať sa ? čo som použila na výrobu, ale len toto som mala pri ruke. Ale ak to niekoho zaujíma je to držiak na podložky pod poháre. Môžete použiť aj kreditnú kartu, pravdaže starú, neaktívnu. Jednu asi tak 15cm nitku som položila vodorovne (tú nitku ak nechcete nemusíte použiť). Ďalej som obtáčala okolo podložky asi tak 50 krát. Je to len na Vás aký tučnučky strapec chcete mať, len nezabúdajte, že sa to prehne takže sa to počíta x2. Ukážem na obrázkoch. Ak to mám omotané, hornú nitku uviažem a dole prestrihnem.

 

 

Polohotový strapec som položila na gumičku medzi korálky (viď. foto). Tú nitku s ktorou som strapec zviazala a ostal tam uzol s nitkami,  som uzol obrátila smerom na dol k ostaným nitkám.  Hornú časť som omotala nitkou tak, aby vznikla hlavička. Ja som myslím omotala tak 7 krát. Spravila som uzol, vyhladila, aby zapadli nitky medzi ostatné no a potom som odstrihla na požadovanú dĺžku . Celková dĺžka mojich strapcov je 5cm.

 

 

Doplnila som korálky, aby mi naramok sedel, urobila uzol a náramok bol hotový.

 

 

 

 

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *