Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Ak šaty nie sú také, aké ste si predstavovali

 

 

Po mesačnej lenej prestávke som sa konečne dokopala k písaniu.

Iste sa aj Vám stalo, že ste si v obchode kúpili nejaké oblečenie bez skúšania a doma ste zistili, že to vôbec nevyzerá tak ako vo vašich predstavách.

 

Už som bola nervózna, pretože môj chlap nakupoval dlhšie ako ja zvyknem. A pritom ja sa niekedy vôbec neviem rozhodnúť. “ Tieto alebo tieto? Jéj myslím, že tamtie sú lepšie. “ Nakoniec aj tak ostanú všetky. No teraz som si už ja chytala čelo, lebo som bola nervózna. No a pri pokladni keď sme už platili som zazrela niečo prúžkované, niečo ako šaty a hlavne smiešne lacné. Rýchlo som ich schmatla a oznámila, že ešte budú tieto. Spýtal sa ma asi 3x, či si ich nechcem vyskúšať, no ja veľká frajerka “ veď načo „. Doma prišlo prekvapko. A aké? Vôbec, ale vôbec sa nepodobali na tie čo som mala v hlave. Podľa mojich predstáv mal byť rukáv nazbierkaný (taký ako majú princezné) a on vysel. Vysel ako ….. prepáčte, ale radšej to nepoviem ? vlastne nenapíšem.  Spodok bol len odstrihnutý. Ani neviem ako som si to nemohla všimnúť.  A nakoniec som ani nevedela či to mali byť šaty, alebo len dlhé tričko. Hneď som pozrela či ich viem rozparať. Dá sa všetko len treba chcieť ….. a pravdaže mať čas. Možno to niekoho nebude zaujímať, no možno to niekomu pomôže, keď sa dostane do takej situácie ako ja. Takže napíšem ako som to celé vyriešila.

 

Takto vyzerali. Ešte stále neviem pochopiť ako som si ten spodok nemohla všimnúť. Ak niekto začne šiť na stroji, dostane so šitím aj jeden zlozvyk. A to ten, že v obchode na veciach začne obzerať šitie. No teraz som to vynechala.

 

Použila som čiernu elastickú bavlnenú látku, nožnice a šijací stroj.

 

 

Najprv som začala párať.  Vypárala som patent na rukávoch.

 

 

Odmerala som si ruku a podľa toho vystrihla 2 pásy. Chcela som to mať tesné, tak som dala presne toľko cm koľko mám paže a šírku, ktorá mi vyhovovala. Keďže som chcela 5cm patent, vystrihla som 10cm. Pravdaže 1cm zíde šitím. V dĺžke zložila látku a prežehlila, aby som to mala pri šití ľahšie. Dve 10cm strany som zložila a prešila.

 

 

Patent som vložila do naruby vyvrátených rukávov. Rukávy boli do predu nazbierkané, takže to som mala šťastie, že mi stačilo kus napnúť a šiť.

 

 

Toto isté som pravila pri dolnej časti šiat, len som ten patent dala širší.

 

Konečne šaty boli hotové.

 

 

 

 

 

A viem, že keby som si ich vyskúšala určite by som si ich nekúpila.

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *