Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jablková vázička a doráňané nohy

By Posted on 0 žiadne tagy 0

Sedela som u doktorky a prezerela som na instagrame tie pekne nalíčené ženské s dlhými krásnymi nohami, dokonalou pleťou, oblečené v najnovších kúskoch od najslávnejších módnych návrhárov. Stále perfektne naaranžované raňajky v drahých hoteloch, v rôznych krajinách.  A teraz prišli tie otázky, ktoré podľa môjho názoru prebiehajú v hlave skoro každej ženskej. Pravdaže okrem tých dokonalých. Čo robí, že má takú pleť? Dokonalá postava? Iste každý deň cvičí. To vážne má také dlhé a štíhle nohy? A tie šaty? To si stále kupuje nové? Nemá ich oblečené na inej fotke. A ta hlavná otázka. Vážne má taký dokonalý život ako to ukazuje na sociálnych sieťach? V tom som sa pozrela na moje nohy a ….. no dobre opalené sú aj moje ALE. Zošúchaná koža na nohe od 1 metrového dreva, ktoré som prekladala z jednej strany zahrady na druhu pretože mi to tam proste vadilo. Napuchnutý kolenný záhyb ( dúfam, že to je zrozumiteľné). Osa si asi zmyslela, že si tam kus oddychne od letenia a ja som sa práve pohla po pitie. Tak som ju kus pripučila a ona ma stihla uštipnúť. Strašne to zabolelo a vtedy som prišla na to, že mám asi alergiu na štipnutie. 3 dni som nevedela chodiť a nohu som mala ako slon. Ďalej mám kráááásne fialovo zelené fľaky na stehnách od môjho 24 kg beagla Bennyho, ktorý si ešte aj po 7 rokoch myslí, že je šťeňa a chce si na mňa sadnúť. A keď nie sadnúť, tak vyskočí s tými labiskami na stehná a škrabe, aby som ho škrabkala na hrudi.  Štípance od komárov už ani nepočítam. No, ale ja sa ani nepamätám, že by som niekedy mala dokonalé nohy bez nejakých modrín. Dúfam, že nie som jediná.

 

No a teraz poďme kus tvoriť, aby som zabudla na moje nedokonalosti.

 

K tejto vázičke som použila :

  • zaváraciu fľašu (ostala mi taká nedorobená z predošlého projektu)
  • podkladovú farbu, aby sa lepšie lepila farba na sklo
  • matnú kriedovú farbu
  • červenú a zelenú akrylou farbu
  • tupovací a riadny štetec (tenký štetec a nie ten čo je na fotke, ani neviem na čo som chcela ten štetec použiť?)
  • vyrezávačku na papier (ja som použila jabĺčko, no v papierníctve ich majú rôzne druhy)
  • lak na záver

 

 

Najprv som si fľašu namalovala podkladovou farbou a potom kriedovou. Niekedy, ako aj v tomto prípade tie flaše nemalujem štetcom, ale tupovačom. Potom ten povrch je taký hrútkovitý, pri štetci niekedy ostávajú čmuhy.  Vyrezávačkou na papier som si vyrezala niekoľko otvorov na tvrdom papieri. To bude naša šablóna.

 

Máličko farby som si naniesla na tupovací štetec a pomocou šablóny som malovala jabĺčka. Ak sa mi niektoré nepodarilo podľa predstavy tak som ho dotvorila štetcom. Ale len tak opatrne.

 

 

Ďalej som na jabĺčka domalovala zelenou farbou stonku a lístok. To predsa nesmie chýbať. Potom by jabĺčko bolo holé ?. A nezabudla som ani na mesiačik (akože sa leskne 😀).

 

 

Na záver všetko prelakovať. Aha, tak teraz už viem kde som ten štetec z fotky použila.

 

 

Dúfam, že som vás kus inšpirovala a spravíte si vlastnú vázičku. U mňa to iste nebola posledná.

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *