Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Vianočný obrázok transferovou technikou

Dopredu sa ospravedlňujem za fotky. Túto prácu mám hotovú už asi tak 3 roky. Ak niekedy budem mať možnosť, tak niekomu podarujem. Myslím, že je to skvôr pre dievčatko, takže dúfam, že niekomu raz spraví radosť. Kriedovú tabuľu som dala menšiu, lebo som mala len tyrkysovú farbu a na celú plochu by to vyzeralo kus blbo. Mne tam ešte stále niečo chýba.

 

Najprv by som Vám asi mala napísať o tejto technike kus viac. Je to  prenášanie obrázkov alebo textu na rôzne predmety pomocou špeciálneho gélu (šúchanie) alebo roztoku (ja to volám vodička). Rozdiel je aj v postupe a myslím, že aj v použití (v tom ešte nie som na 100% istá, musím vyskúšať). Vodičkou viete obrázok prenášať aj na textil, ale gelom asi nie. No to sa píše pri niektorých značkách takže ešte vyskúšam ten gél čo som kúpila ja. Niektoré stránky píšu, že na túto techniku je potrebné použiť špeciálny transfer papier. No nie je to celkom tak. Áno dajú sa kúpiť papiere na transfer s rôznymi obrázkami, ale to len ak sa Vám nechce hľadať na nete. Papier na transfer techniku môžete použiť aj riadny kancelársky papier. Podmienkou je však laserová tlačiareň. A ak sa jedná o nejaký text musíte ho mať vytlačený zrkadlovo. Transfer na textil možte prať, ale len po zafixovaní žehličkou. Pri žazehlení naparovacou žehličkou je potrebné naparovanie vypnúť.

 

Použila som:

 

  • Plátno (nikdy nekupujte v lidl, myslím na transferovú techniku)
  • Obrázok vytlačený na laserovej tlačiarni (ak to bude nápis, nezabudnite ho vytlačiť opačne – zrkadlovo)
  • Prípravok na transfer (ja som si zaobstarala od Hobby line, ale aj Pentart výrobky sú super)
  • Kriedovú farbu
  • Od pentart umelý sneh (používam ho všade kde chcem snehový efekt )
  • Lak na dokončenie, štetce, vodu

 

Už sa nepamätám či som plátno premaľovala bielou farbou, alebo nie. Niekedy to robím aby sa obrázok pekne prilepil. Nabudúce si to určite zapamätám a vyskúšam ako je lepšie.

Plátno, kde sa otlačí obrázok natrite gélom.  Rubovú stranu papiera (strana kde je obrázok) natierajte tak, aby vám tam neostal prebytok. Pod papierom by sa spravili pľuzgieriky a potom by sa papier aj s obrazkom zošúchal. Ak to máte natreté, obrázok položte rubovou stranou na plochu. Prstom prejdite po papieri aby prischol rovnomerne a všade. Ak sa niekde neprilepí, pri šúchání to zíde dole.

 

 

Potom si urobíte menšiu pauzičku, dáte si čajíček, horúcu čokoládu, alebo tak ako ja ……. si kus pospíte. 😆 😴 Veď je vonku zima, tma, tak ma to kus položilo.

Keď to úplne uschlo, zoberete štetec, namočite do vody a obrázok pretrite aby bol mokrý. Potom začnite šúchať. Prst si namáčajte do vody a potom pekne opatrne šúchajte papier dole. Upozorňujem, pri malom obrázku neucítite nič, no pri takýchto väčších sa kus unavíte a aj pršteky Vás budú bolieť. Obrázok nebudete mať perfektný , budú tam maličké chĺpky od papiera, ale tie zmiznú lakovaním. Toľko ku transferu.

 

 

Ďalej ako som to robila ja. Kriedovú tabuľu som vybrala tyrkysovú. Čierna sa mi tam veľmi nehodila. Okraje som namaľovala umelým snehom, aby to nebolo až také fádné.

 

 

Okraje transferového obrázku som tupovačom kus zamaľovala, aby tie okraje neboli až tak viditeľné. Na obrázku sa nachádzali aj vločky a tie som premaľovala s Déco Gutta 😂 (nič iné ma nenapadlo). Používa sa na tvorbu obrysov na textile. Má to 3D efekt, tak mi to kus pomohlo.

 

 

Písať pekne neviem, tak som si pomohla trasferovou technikou s roztokom. Premaľovala čiernou akrylovou farbou a bolo hotovo. Vlastne ani nie ešte prelakovala celé plátno okrem kriedovej tabule.

 

 

 

Obrázok som robila ešte jeden, ale ten je menší.

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *