Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Veľkonočná dekorácia plná kvetov

Veľkonočné dekorácie robím oveľa radšej ako vianočné, i keď ako žena tento sviatok veľmi nemusím. Možno je to tou farebnosťou  a slniečkom, aj keď to tento rok s tým počasím vyzerá celkom zle. Tento rok som robila všetko z kvetov. Minulý rok vajíčka a predminulý rok som šila dekorácie. Tie Vám ukážem v ďaľšom článku.

Túto dekoráciu si viete spraviť aj bez vajíčok a potom ju môžete mať na stole aj celé leto. Ja si určite ešte nejaké spravím, ale len také jemnejšie farby lebo tieto boli aj na mňa veľmi silné. A to ja ružovú mám strašne rada.

 

Použila som:

  • terakotový květináč
  • polystyrénovú guľu
  • drevo alebo palicu
  • umelé kvety, kytica (listy, biele bodkové kvietky boli v kytici )
  • stuhu
  • polystyrénové vajíčka (kupované v Pepcu)
  • lepidlo, taviacu pištoľ
  • bielu farbu na kvetináč, tupovač

 

 

Najprv som namaľovala kvetináč, že kým schne, ja dorobím kvety. Konečne som mohla otestovať kriedovú farbu z lidla. Je biela, ale nie tá žiarivo biela, ale taka riadna-normálna 🤪. Dúfam, že rozumiete na čo myslím. Takéto veci malujem rada tupovačom. Po štetci ostávajú niekedy čmuhy, no tupovačom to vyzerá oveľa lepšie.

 

 

Polystyrénovú guľu som napichla na palicu. Ostala mi z vianoc, keď som takéto palice dávala pod sviečky, aby boli vyššie ako ostatné dekorácie.

 

 

Umelé kvety som odstránila zo stoniek a tie som lepila taviacou pištoľou na guľu. Najprv tie veľké a potom, kde ostalo väčšie miesto tak menšie. Na spodok som nalepila listy zo stoniek. Použila som celú kyticu 😄.

 

 

Na rôzne miesta medzi kvety som lepila malé vajíčka, umelú zeleň, biele guličkové kvietky, proste všetko čo som mala po ruke.

 

 

Na kvetináč som nalepila ružovú stuhu a tam kde sa nachádza koniec a začiatok stuhy jeden veľký kvet. Aby bolo všetko skryté. Do kvetináča som vložila polystyrén, aby som mala hornú časť kde zapichnúť.

 

 

Tak ako pod guľu tak na polystyrén v kvetináči som nalepila listy a vajíčka.

 

 

No a potom som bola veľmi šťastná a mohla oslavovať, že som to dokončila. Aby ste to pochopili. Trvalo mi to asi celý deň. Bola som ako spomalený film. Táto dekorácia mi pasovala k tej, ktorú máme vonku na okne už asi tretí rok.

 

 

 

 

signature

Zatiaľ žiadne komentáre.

Čo si myslíš o článku?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *